Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zaproszenie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zaproszenie. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Zaproszenie



Serdecznie zapraszamy

na wspólne wędrowanie po górach

26-31 sierpnia – Szaflary k. Zakopanego

Zgłoszenia, wszelkie pytania oraz informacje udzielamy pod adresem e-mail:

s.marylki@gmail.com

s. Aniceta, ul. Smoleńskiego 31, 01-698 Warszawa

tel. (022) 833 65 70

Pobyt - dobrowolna ofiara.

piątek, 18 czerwca 2010

Rekolekcje dla dziewcząt!

Czy wiesz, jakie imię nadał Ci Pan Bóg?

Zapraszamy na rekolekcje dla dziewcząt, które odbędą się w Łomiankach k. Warszawy od 29 czerwca do 04 lipca.

TEMAT: MOJA TOŻSAMOŚĆ W BOGU.

Zgłoszenia i pytania prosimy nadsyłać na adres:
s.marylki@gmail.com

poniedziałek, 5 kwietnia 2010

ZAPRASZAMY!

na spotkanie z Panem. Dzień radosnego, wielkanocnego spotkania na modlitwie i refleksji oraz we wspólnocie odbędzie się 10 kwietnia (sobota). Początek w piątek o godz. 18. 00. Zakończenie w niedzielę rano po Mszy Świętej. Prosimy zgłaszać się na adres s.marylki@gmail.com.
CZEKAMY!

wtorek, 16 lutego 2010

ZAPRASZAMY


do Łomianek (koło Warszawy)
na rekolekcje ze Słowem Bożym w dniach od 18 (wieczór) do 22 lutego rano.

Jeżeli ktoś nie może przyjechać na całość, może dołączyć do nas w weekend. Koniecznie jednak trzeba się zgłosić i określić, w których dniach planuje się uczestniczyć. Zgłoszenia prosimy przesyłać na s.marylki@gmail.com.



Temat: Słowo Boże jest ŻYWE, SKUTECZNE I OSTRZEJSZE niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4, 12)


W programie:
  • codzienna Eucharystia
  • modlitwa wspólnotowa i indywidualna
  • codzienne słowo Ojca - prowadzącego rekolekcje
  • możliwość spowiedzi i rozmów indywidualnych z Ojcem
  • rozważanie Słowa Bożego różnymi metodami (celem rekolekcji jest również zapoznanie się z tymi metodami, aby móc rozważać go później w swoim życiu);
  • spacery
  • film
  • pogodne wieczory

DO ZOBACZENIA W ŁOMIANKACH
- ul. Batalionu Zośki 6
(pierwsza ulica w lewo za kościołem)
Zawsze można się umówić i dojechać z nami.




sobota, 9 stycznia 2010

Wszystkie terminy:


SPOTKANIA DLA DZIEWCZĄT

9-11 kwietnia 2010 – Warszawa

FERIE Z BOGIEM

18-22 lutego 2010 – Łomianki (szczegóły poniżej)

WAKACJE Z BOGIEM

29 czerwca- 04 lipca 2010 Łomianki

12-17 lipca - Spotkanie Młodych w Wołczynie

06-15 sierpnia – pielgrzymka do Częstochowy

26-31 sierpnia – Szaflary – górskie wędrówki

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

s. Aniceta, ul. Smoleńskiego 31, 01-698 Warszawa

e-mail: s.marylki@gmail.com tel. (022) 833 65 70

środa, 6 stycznia 2010

ZAPRASZAMY


do Łomianek (koło Warszawy)
na rekolekcje ze Słowem Bożym w dniach od 18 (wieczór) do 22 lutego rano.

Jeżeli ktoś nie może przyjechać na całość, może dołączyć do nas w weekend. Koniecznie jednak trzeba się zgłosić i określić, w których dniach planuje się uczestniczyć. Zgłoszenia prosimy przesyłać na s.marylki@gmail.com.



Temat: Słowo Boże jest ŻYWE, SKUTECZNE I OSTRZEJSZE niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4, 12)


W programie:
  • codzienna Eucharystia
  • modlitwa wspólnotowa i indywidualna
  • codzienne słowo Ojca - prowadzącego rekolekcje
  • możliwość spowiedzi i rozmów indywidualnych z Ojcem
  • rozważanie Słowa Bożego różnymi metodami (celem rekolekcji jest również zapoznanie się z tymi metodami, aby móc rozważać go później w swoim życiu);
  • spacery
  • film
  • pogodne wieczory

DO ZOBACZENIA W ŁOMIANKACH
- ul. Batalionu Zośki 6
(pierwsza ulica w lewo za kościołem)
Zawsze można się umówić i dojechać z nami.




piątek, 20 listopada 2009


Piosenkę "W Twoich oczach niebo" którą słyszycie w tle filmiku,
śpiewa zespół Vox Eremi i Przyjaciele

środa, 18 listopada 2009

Serdecznie zapraszamy

dziewczęta (młodsze i starsze) na najbliższe spotkanie z Panem u Sióstr Imienia Jezus, które odbędzie się w sobotę - 28 listopada w Łomiankach k. Warszawy. Dokładny adres i dojazd zostanie podany dla zainteresowanych. Kontakt: s.marylki@gmail.com; tel. 22 833 65 70.
Temat dnia będzie dotyczyć powszechnego powołania do kapłaństwa, wynikającego z sakramentu chrztu. Inaczej mówiąc będziemy się zastanawiać co to znaczy w praktyce życia, że KAŻDY nie tylko może i ma prawo, ale także jest zobowiązany do wypełnienia misji kapłańskiej.
Przybliżony program:
Piątek g. 18
Zjazd, zawiązanie wspólnoty, śpiew przy gitarze, film
Sobota
- modlitwa poranna
g. 9.00 - słowo kapłana
- możliwość sakramentu spowiedzi i/lub rozmowy z księdzem
- modlitwa indywidualna
- Msza Święta
- obiad
- spacer
- zajęcia dyskusyjno-warsztatowe - "Kapłaństwo kobiet?!"
- kolacja
- wieczorek "andrzejkowy"
- modlitwa na zakończenie dnia: "Złożę Tobie ofiarę pochwalną..."
Zakończenie w niedzielę rano po Mszy Świętej.










***
21 listopada - Święto Ofiarowania NMP

21 listopada wspólnoty honorackie świętują Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Maryja poświęciła całkowicie swoje życie Bogu, była pierwszą osobą konsekrowaną, dlatego też jest wzorem autentycznej konsekracji i właśnie w pamiątkę Jej "ślubów" my, kobiety oddane na służbę Panu, ponawiając swoje śluby zastanawiamy się nad naturą swojego powołania. Jest to okazja do refleksji i do dziękczynienia...

Ponieważ fundamentem naszego życia jest reguła franciszkańska, dlatego chcę dzisiaj spojrzeć na zycie konsekrowane oczami Świętego Franciszka z Asyżu (ok. 1181 – 1226). Ten Święty powołany przez Pana jako dwudziestokilkuletni młodzieniec poświęcił całe swoje życie na Jego służbę, zakładając trzy zakony.

„Brat Franciszek, człowiek nędzny i słaby...”

Tak brzmią jedne z pierwszych słów, rozpoczynających „List do całego Zakonu” świętego Franciszka z Asyżu. Zapewne każdy, kto oddał się na służbę Bożą może śmiało powtórzyć te słowa za Franciszkiem: „Ja ...człowiek nędzny i słaby...”. Takiemu stwierdzeniu nie należy się dziwić. Trzeba przełamać i zmienić stereotypy myślowe, hołdujące przekonaniu, że do zakonu idą ludzie święci i bez skazy. Bóg powołuje nie ze względu na zasługi, ale z miłości, z daru swojej łaski. Dlatego właśnie powołanie nazywamy tajemnicą. Kto może zrozumieć dlaczego Bóg powołuje właśnie tę osobę, gdy może jej kolega, koleżanka była bardziej pobożna? Czasami głos Pana „dopada” nagle, „jak grom z nieba”, zmieniając całkowicie plany na dalsze życie, a czasami powołanie rodzi się w bólach przez walkę z samym sobą i przez podejmowanie szeregu decyzji.

Święty Franciszek zapytany dlaczego to właśnie on dostał tą szczególną misję odnowy Kościoła odpowiedział, że Pan nie znalazł nikogo bardziej nędzniejszego i nieodpowiedniego. Pan wybiera słabych ludzi, aby w nich objawić moc swojej łaski.

„Oddawajcie Mu pokłon...”

Te słowa ukazują sens życia konsekrowanego. Bóg wybiera ludzi, którzy będą Go wysławiać, będą się Nim zachwycać, oddawać Mu się, skupiać całe życie wyłącznie na Nim – jak mówił Jan Paweł II w Vita Consecrata. W życiu konsekrowanym nie chodzi o to, aby dokonać wielkich dzieł, nawrócić „całą ludzkość”. Najważniejsze jest to, aby każda czynność, nawet najpospolitsza, była wykonywana z miłości do Jezusa, aby z serca wypływał nieustanny hymn uwielbienia. Jezus potrzebuje tych, którzy będą Mu mówić o swojej miłości (jak podkreślał Sługa Boży Jan Paweł II), a przez to właśnie inni ludzie zostaną doprowadzeni do Boga, bo bardziej pociąga świadectwo niż słowo.

„Wypełniajcie doskonale jego rady...”

Cechą charakterystyczną osób konsekrowanych jest ślubowanie trzech rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Święty Franciszek w swoich wypowiedziach czystość łączy z miłością. To właśnie czystość jest najpełniejszym wyrazem miłości i uwielbienia, szukania dóbr niebieskich i pragnienia posiadania Ducha Pańskiego. Miłość chce być wyłączna. Dlatego właśnie osoby konsekrowane wyrzekają się życia rodzinnego. Powołane dla Pana są pochłonięte tą jedyną Miłością.

Ślub ubóstwa wynika z takiego pojmowania czystości: „Nie zatrzymujcie więc niczego z siebie dla siebie, aby was całych przyjął Ten, który cały wam się oddaje.” (LZ 29) Nie chodzi o to, aby w ogóle nic nie posiadać, ponieważ już sama, np.: działalność katechetyczna, wymaga nakładu środków finansowych, ale najważniejsze jest, aby nigdy nie być przywiązanym do tego z czego się korzysta, w sercu nigdy nie nazywać „swoim”, umieć nie tylko się podzielić, ale też i oddać. Wyrzekanie się tego co się „posiada” jest jeszcze bardziej trudnie niż nie posiadanie.

Posłuszeństwo wreszcie, to wypełnienie tego, co przyrzekło się Panu, czyli pełnienie Woli Bożej. Osoby konsekrowane wierzą, że Wola Boża wyraża się w decyzjach przełożonych. Na ten ślub należy spojrzeć oczami wiary. Osoba, która zawierza w ten sposób, wielokrotnie doświadcza wspaniałych owoców swojego zaufania, ponieważ przekonuje się, że Pan kieruje jej życiem i wszystko obraca w dobro.

Święty Franciszek kończy orędzie skierowane do swojego zakonu modlitwą, która w zwięzłych i głębokich słowach wytycza cel życia osoby konsekrowanej.

Modlitwa

Wszechmogący (...) Boże, daj nam nędznym czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego, mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego,

Pana naszego Jezusa Chrystusa i dojść do Ciebie Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz, i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

wtorek, 17 listopada 2009

ZAPRASZAMY!

SPOTKANIA DLA DZIEWCZĄT

27-29 listopada 2009

- Łomianki k. Warszawy

9-11 kwietnia 2010 – Warszawa

FERIE Z BOGIEM

21-25 stycznia 2010 – Częstochowa

18-22 lutego 2010 – Łomianki

WAKACJE Z BOGIEM

29 czerwca- 04 lipca 2010 Łomianki

12-17 lipca - Spotkanie Młodych w Wołczynie

06-15 sierpnia – pielgrzymka do Częstochowy

26-31 sierpnia – Szaflary – górskie wędrówki

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

s. Aniceta, ul. Smoleńskiego 31, 01-698 Warszawa

e-mail: s.marylki@gmail.com tel. (022) 833 65 70

poniedziałek, 26 października 2009

Zapraszamy wszystkie dziewczęta na spotkanie 27-29 listopada. które odbędzie się w Warszawie, ul. Smoleńskiego 31.
Zaczynamy w piątek ok. 18.00 a kończymy w niedzielę przed południem po Mszy św.
Będziemy:
  • słuchać słowa Bożego
  • uczestniczyć w Eucharystii z możliwością spowiedzi
  • mogły cieszyć się swoją obecnością
  • dzielić się swoimi radościami i smutkami
  • aktywnie spędzać czas na różnych zajęciach
  • spędzać wieczór przy gitarze i na innych zabawach
  • mogły obejrzeć dobry film